Menu
Sepetim

Hazır Çadır Sera Özellikleri

  • Sera çadırı hangi iklim koşullarında kullanılmaktadır?
  • Bitki yetiştirme çadırı yani sera çadırı kullanmak mantıklı mıdır?
  • Sera çadırı fiyatları

Sera çadırı, bitki yetiştirmek için kullanılan, maliyeti oldukça düşük olan çözümlerdendir. Hava şartlarına karşı dayanıklı olmaları nedeniyle ilgili bitkileri yetiştirmek ve tohum almak için uygundurlar. Dayanıklı yapıları gereği çeşitli doğal afetlere karşı bitkileri koruyabilme özellikleri tercih sebepleri arasındadır.

Sera çadırı halk arasında bitki yetiştirme çadırı olarak da bilinmektedir. Kış şartlarında bazı bölgelerde sebze ve meyve yetiştirmek için kullanılmaktadır. Bilinenin aksine sera çadırı sadece sebze ürünleri yetiştirmek için degil, meyve ağaçlarının da kötü hava şartlarından korunması, kış şartlarından meyve ağaçlarının soğuk hava olaylarından ve donlardan etkilenmemeleri için de kullanılmaktadır.

Sera çadırının en büyük özelliklerinden bir tanesi çiftçilere bir yılda birden fazla ürün hasadı imkanı tanımasıdır.

Sera Özelliği : 2 kapılı (100x200cm)

Sera Konstrüksiyonu : İçi ve dışı galvanizli çelik profil

Sera Kaplaması :Şeffaf dokuma üzeri lamine kaplı (-40+70) sıcaklığa dayanıklı 3-5 yıl kullanım ömrüne sahip 170gr/m² (-10+10) ağırlığında polietilen branda

Önemli Not: Ekonomik çadır serası kar yağışının ve rüzgarın olduğu yerlerde, seracılığa yeni başlayanlar için geliştirilmiştir.